Kayış Kasnak

Kayış Kasnak

Güç ve hareket aktarımı yapan sistemlerden birisi olan ve kayış kasnak sistemi olarak adlandırılan elemanların iletim sistemlerinden birisidir. Kayış kasnak mekanizmaları milin birinden diperine mile güç aktarmak için kullanılan elemandır. Kayış kasnak mekanizmaları sayesinde iki mil üzerine bağlı kasnaklar ile bunlar üzerine bükülebilir elastik yapısıyla yani kayıştan meydana gelmektedirler.

Kayış kasnaklar esnek bir yapıya sahip olmalarıyla güç aktarımının yanı sıra hız düşürücü aşırı yükleri dengeleyici ve darbe sönümleyici etkileri olan makine elemanıdır.

Kayış Kasnak İmalatı

Vira dişli firması olarak kayış kasnak imalatı hizmetiyle profesyonel hizmet sunmaktayız. Alanında uzman kadromuz ve ekipmanlarımız ile kaliteli malzemeler kullanarak müşterilerimizin memnuniyetini sağlayacak makine dostu üretim sağlamaktayız. Uzun ömürlü yapısıyla uygun fiyatlara kayış kasnak imalatı çeşitlerine göre üretilerek müşterilerimizin bu yöndeki taleplerine çözüm üretmekteyiz.

Kayış Kasnak Çeşitleri

Kayış kasnak mekanizmaları üç ana gruba ayrılmaktadır. Düz kayış mekanizmaları, v kayış mekanizmaları ve dişli kayış mekanizmalarıdır.

Düz Kayış mekanizmalarında kullanılan ürün tipleri şunlardır;

  • Kösele kayışlar
  • Balata düz kayışlar
  • Naylon takviyeli kayışlar
  • Kauçuk düz kayışlar

Dişli Kayış Mekanizmaları

Dişli kayış mekanizmalarında güç iletimi şekil bağları ile sağlanmaktadır. Kasnaklar ve dişli kayışlar arasında kayma oluşmaz. Zincir mekanizması olarak da bilinen bu dişlilere elastik malzemeden yapılmıştır.

V Kayış Mekanizmaları

Kayış kasnak mekanizmaları çeşitlerinden birisi ve en yaygın olan v kayış mekanizmalarıdır. Geniş güç aralığında kullanılmaktadırlar. Kasnaklar ve kayışlar standart ölçülerde üretilmektedirler.

Kayış Kasnak Sistemi

Kayış kasnak sistemleri iki rotor arasındaki gücü aktarmak için tasarlanmış sistemlerdir. Kayış kasnak sistemleri ekonomik olması ile birlikte teknik avantajları da bulunmaktadır. Bu nedenle piyasada tercih edilme oranı daha yüksektir. İki rotor arasında elastik kayış kullanıldığından dolayı rotorlar üzerinde titreşim meydana gelmez ve birbirini etkilemezler. Kayış kasnak sistemi birbirinden uzakta bulunan rotorların sadece iki kasnak ve bir kayışla birbirine bağlanırlar. Kayış kasnaklar kullanıldıkları alana ve gerçekleştirdikleri göreve göre çeşitli tiplerde standartlara ayrılmıştır. Günümüzde en çok kullanılan kayış kasnak sistemleri şu şekildedir;

  • Klasik V Tipi Kayış Kasnak Sistemleri
  • Poly Kayış Kasnak Sistemleri
  • Triger Kayış Kasnak Sistemleri
  • Düz Kayış Kasnak Sistemleri
  • Halat Kasnak Sistemleri
  • Variable Kayış Kasnak Sistemleri

İletişim

Kayış Kasnaklar hakkında daha fazla bilgi için web sitemizin iletişim araçlarını kullanabilirsiniz. Kayış kasnak imalatı, kayış kasnak çeşitleri, kayış kasnak sistemleri ve fiyatları için teklif iste formumuz sizlere yardımcı olacaktır. Formlarınız destek ekibimiz sayesinde hızlıca cevaplandırılmaktadır. Kayış kasnak imalatı İkitelli ilçesinde bulunan fabrikamızda profesyonel ekiplerimiz tarafından yapılmaktadır. Kayış kasnak Türkiye’nin her noktasına ulaştırılmakta ve hızlı gönderim ile müşterilerinin memnuniyetini sağlamaktadır.Ara