Kasnak İmalatı

Kasnak İmalatı

Kasnak, motor milinden aldığı enerjiyi bir ya da daha çok kayış yardımıyla mili döndürme görevini yerine getiren makine elemanlarına kasnak adı verilmektedir. Dökme demirden veya alüminyumdan imal edilen kasnak modelleri de sağlam uzun ömürlü yapılarıyla kullanım avantajı sunmasıyla tercih edilmektedir. Kasnaklar genel olarak 3 şekilde oluşmaktadır. İspik, göbek, gövde olarak adlandırılır.

Kasnak Çeşitleri

Kasnakları 3 ana kısımdan oluştuğunu söylemiştik. İspik, göbek ve gövde’dir. İspik: kayışın temas ettiği çember kısmına denmektedir. Göbek ise kasnağın mile takılmasına yarayan kısımdır. Son ana kısım yani gövde ise ispitle göbeği birleştirmeye yarayan kısımdır.

Birbirinden farklı kasnak çeşitleri vardır. V- Kayış kasnaklar, triger kasnaklar, poly-v kasnaklar bu çeşitlerin başında gelmektedir. Tercih edilmelerinin nedenleri maliyet açısından da daha avantajlı olmasıdır. Yüksek verimle ve aynı zamanda sessiz çalışan elemanlardır. Kasnaklar yağlanma gibi durumlara çok fazla ihtiyaç duymazlar.

Kasnak Çeşitleri;

  • V-Kayış Kasnakları
  • Triger/Zaman Kayış Kasnaklar
  • Poly-V Kasnaklar
  • Halat Kasnaklar
  • Gergi Kasnaklar
  • Kademeli Kasnaklar
  • Klavuz Kasnaklar
  • Avare Kasnaklar
  • Otomatik ve ayarlanabilir Kasnaklar
  • Yuvarlak Kasnaklar

Ve diğer kasnak çeşitleri…

Kasnak Üretimi

Vira dişli firması olarak kasnak üretimi ile sektörde başarılı işlere imza atarak gerek ülke sanayisine ve gerek ekonomiye olan katkımızla çalışmalarımızı büyük bir titizlikle devam ettirmekteyiz. Kasnak üretimi ile firmaların ihtiyaç duyduğu makine elemanlarını kullanım alanlarına göre imal ederek teslim etmekteyiz.

Kasnak üretimi kasnak çeşitlerine göre değişkenlik göstermektedir. V Kayış kasnakları TSE 148 ve DIN 22 11/1’e uygun bir şekilde üretilmektedir. Triger kasnakları 7075 alüminyum malzemesi GG20, GG25 PİK döküm malzemeden imal edilmektedir. Kasnaklar balansı alınarak üretilmektedir. Balansı alınmayan kasnaklar ise titreşime, vuruntuya neden olurlar. Bu durum arızalara da ciddi anlamda yol açabilmektedir.

İletişim

Kasnak üretimi, kasnak imalatı, kasnak çeşitleri ve kasnak hakkında detaylı bilgilere bizleri arayarak ulaşabilirsiniz. Kasnak imalatı hizmetimiz hakkında detaylı bilgi için İstanbul İkitelli ilçesinde bulunan mağazamızı ziyaret ederek öğrenebilirsiniz. Türkiye’nin tüm il ve ilçelerine vira dişli firması olarak Kasnak çeşitlerini kasnak imalatı hizmetimiz ile hızlıca ulaştırarak müşteri memnuniyetini sağlamaktayız.Ara